Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fauna

12. 5. 2011

 

Fauna

Již zmíněný NP Mercantour v Přímořských Alpách je domovem horské zvěře. Obývá jej na 800 kamzíků s tmavě pruhovanými hlavami, 1100 alpských kozorožců a mufloni. K dalším horským obyvatelům patří lasice hranostaj, ještěrka zelená, zmije a velmi vzácný motýl Alexandr. Také zde žije 19 z 29 evropských druhů netopýrů. Zajímavý je i pták, který se jmenuje alpské kavče.

Vlastně se jedná o vránu s černým peřím, červenýma nohama a žlutým zobákem. Je možné i zahlédnout bělokura, ptáka, který je podobný kuřeti. Ten mění několikrát ročně peří, aby měl dokonalé mimikry. Žije nad hranicí 2000m n.m.na skalnatých svazích a alpských loukách. Mimo ně jsou k vidění i orel skalní, jestřábi a káňata.

Delta Rhony, NP Camargue, je také rájem divoké zvěře i ptactva. Žije zde na 400 druhů suchozemského i vodního ptactva, mezi jiným ledňáčci, včelojedi, čápi, volavky bílé a nachové a přes 160 druhů tažných ptáků. Raritou jsou i růžoví plameňáci ( 10% celosvětové populace ), místní plemeno divokých koní a černí býci.

Domovem osrstěného 3m dlouhého tuleně, který žije v teplých vodách, je NP na ostrově Port-Cros. Je také podzimní zastávkou pro tažné ptáky. Jedním z ohrožených zvířat je i Hermannova želva, která kdysi žila na pobřeží Středozemního moře. Dnes žije pouze v horském pásmu Massif des Maures. NP Luberon tvoří vápencové soutěsky s vesničkami na kopcích. NP Verdon v předhůří Alp zahrnuje nejkrásnější evropský kaňon s pěti jezer

 

zkl22b5c7_mufloni_v_krci.jpg

 

tom179217_orelskalni_colas2.jpg